Sekretarz Benedykta XVI mówi o manipulowaniu pandemią przez niemiecki Kościół

0
148

Sekretarz papieża emeryta Benedykta XVI podzielił się swoimi obawami dotyczącymi niemieckiej ścieżki synodalnej wraz z komentarzem na temat zmniejszonego nacisku na opiekę duszpasterską na rzecz protokołów higienicznych.

Newsroom (05/12/2021 9:18 PM, Gaudium Press) Arcybiskup Georg Ganswein, sekretarz papieża emeryta Benedykta XVI, wypowiedział w Vatican Magazine temat tak zwanej niemieckiej ścieżki synodalnej i manipulacji niemieckiego Kościoła pandemią.

Arcybiskup stwierdził, że nigdy nie rozumiał, “dlaczego władze kościelne czasami wyprzedzały dyrektywy państwowe i były tak nadmiernie lojalne wobec państwa w czasie kryzysu.” Zastanawiał się także nad tym dlaczego “protokoły higieny, zastąpiły opiekę duszpasterską” w wielu niemieckich parafiach.

Komentując niedawną krytykę biskupa Ratyzbony, dotyczącej rozwoju niemieckiej drogi synodalnej, abp Ganswein powiedział, że bp “Voderholzer ma rację, gdy mówi o nadużyciu nadużycia”, czyli o wykorzystaniu kwestii nadużyć seksualnych w Niemczech do przeprowadzenia rewolucji doktrynalnej. Droga synodalna chce zastosować “wewnętrzne reformy kościelne, które prowadzą do wyjścia z komunii z Kościołem powszechnym”. Jeśli biskupi nie położą kresu “nierealistycznym żądaniom” tej drogi synodalnej, zakończy się to odcięciem od  Rzymu.

Abp. Ganswein ma wątpliwości co do tego kto kierował opiniami na temat synodu, ponieważ widzi, iż zgromadził on  wielu politycznie aktywnych ludzi, którzy, choć z pochodzenia katolicy, w głównych kwestiach mają inne poglądy teologiczne niż magisterium.  Widzi, że “niewiele pozytywnego słyszano o pogłębieniu i odnowie wiary od czasu ustanowienia niemieckiego katolicyzmu”, dlatego zastanawia się, “wraz z wieloma prostymi ludźmi wiary, czy droga synodalna wnosi coś do wiary.”

 

Z informacji Infocatolica.

Opracowała Anna Kowalczuk

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj