Kenijski biskup do parafian: “Wy powinniście dawać mi księży, zamiast prosić mnie o nich”.

0
68

Biskup Lagho jest pierwszym miejscowym ordynariuszem nadmorskiej diecezji Malindi.

 

Newsroom (30/12/2021 11:50 Gaudium Press) Biskup Willybard Kitogho Lagho z diecezji Malindi w Kenii, zaproponował wiernym, aby zamiast prosić go o więcej księży dla swoich parafii, promowali powołania kapłańskie we własnych rodzinach. Biskup zachęcił ich do “pielęgnowania ziarna wiary zasianego przez Misjonarzy z Mill Hill” w swoim episkopacie.

“Nawiązując do próśb parafian z dziewięciu zewnętrznych regionów Witu o zwiększenie liczby księży, biskup Lagho odpowiedział: “Wy powinniście dawać mi księży, a nie prosić o nich”.

Parafianie wyrazili zaniepokojenie z powodu utraty członków parafii na rzecz innych wyznań religijnych. Powodem jest brak księży do regularnych niedzielnych Celebracji Eucharystycznych.

“Tracimy niektórych z naszych wiernych na rzecz innych wyznań, ponieważ, mając tylko dwóch księży, nie we wszystkich miejscach są odprawiane niedzielne Msze święte”- stwierdzili wierni z parafii św. Józefa Freinademetz Witu-Kipini. I kontynuują: “niektórzy parafianie wybierają inne wyznania religijne, bo tam proboszcz jest dostępny nie tylko w każdą niedzielę, ale  jest też blisko nich w ciągu tygodnia”.

Odpowiadając na obawy parafian, kenijski biskup podkreślił potrzebę pielęgnowania lokalnych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

Można zapewnić kontynuację wiary misjonarzy  poprzez “podtrzymywanie powołań, pielęgnowanie i zachęcanie do kapłaństwa i życia zakonnego” – podkreślił. Biskup Lagho będący pierwszym miejscowym ordynariuszem tej  nadmorskiej diecezji.

 

Informacja pochodzi z ACI Africa

Opracowała Anna Kowalczuk

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj