10 myśli świętej Franciszki Ksawery Cabrini pomagających nam we wzrastaniu w pokorze

0
108

Dziś, 22 grudnia, Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Franciszki Ksawery Cabrini.


Newsroom (22/12/2021 3:50 PM, Gaudium Press) Święta Franciszka Ksawera Cabrini urodziła się we włoskim miasteczku Sant’Angelo di Lodi 15 lipca 1850 roku. W wieku 11 lat złożyła śluby czystości. Chociaż czuła silne powołanie do życia zakonnego, została dwukrotnie nieprzyjęta przez Córki Najświętszego Serca Jezusa ze względu na stan zdrowia.

W listopadzie 1880 r. św. Franciszka założyła swoje Zgromadzenie zakonne. Wraz z siedmioma towarzyszkami zamieszkała w zniszczonym klasztorze franciszkańskim. Tam otworzyła nową kaplicę ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miesiąc później jej dzieło otrzymało aprobatę episkopatu. W 1884 r. istniało już pięć domów.

Po wielu podróżach po świecie, aby nieść pomoc potrzebującym, święta założycielka Misjonarek Najświętszego Serca zmarła 22 grudnia 1917 r. w wybudowanym przez siebie w Chicago szpitalu dla migrantów. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się wkrótce po jej śmierci i został zakończony w 1938 roku. 7 lipca 1946 roku została kanonizowana przez papieża Piusa XII, który nazwał ją “bohaterką czasów współczesnych”.

Myśli świętej Franciszki Cabrini

01 – “Droga do nieba jest tak wąska, tak kamienista i tak pełna cierni, że nikt nie może nią iść, chyba że lecąc. A nikt nie może latać bez skrzydeł. Lecz skrzydła nie są przywiązane do ciała, lecz do ducha”.

02 – “Miłość, jaką mam do Jezusa Eucharystycznego, nie ma wartości w oczach świata”.

03 – “Modlitwa jest potężna. Wypełnia całą ziemię miłosierdziem Boga i ściąga Jego łaskawość z pokolenia na pokolenie. Wszystkie wieki pełne są wspaniałych dzieł dokonanych dzięki mocy modlitwy”.

04 – “Musimy modlić się niestrudzenie, ponieważ zbawienie ludzkości nie zależy od sukcesu materialnego… ale tylko od Jezusa”.

05 – “Pochodzę z niczego. Jestem niczym. Jestem tylko tchnieniem Boga, który działa i działa we mnie, poruszony przez samego siebie. Sama z siebie nie mogę nic uczynić, oprócz grzechu… O mój Boże, oświeć mnie! Niech zstąpi na mnie Boski Paraklet! Zstąp i spraw, abym poznała głębię mojej nicości”.

06 – “Dla misjonarza Najświętszego Serca Jezusowego świat jest małą piłeczką. Czy nie widzisz, jak Dzieciątko Jezus trzyma ją w swoich małych rączkach? Ponieważ ty jesteś Jego oblubienicą, dla ciebie świat jest małą ojczyzną”.

07. “Pójdę wszędzie i zrobię wszystko, co możliwe, aby przekazać miłość Jezusa tym, którzy Go nie znają lub o Nim zapomnieli”.

08 – “Całe nasze życie powinno być aktem dziękczynienia, ponieważ nieustannie otrzymujemy od Boga nieskończone dobrodziejstwa.”

09 – “Jeśli nie będziemy pokorni, nigdy nie posuniemy się naprzód na drogach cnoty”.

10 – “Serce Jezusa, ty wiesz. Serce Jezusa, ty możesz. Serce Jezusa, Ty widzisz. Serce Jezusa, Ty nas wspomagasz”.

Modlitwa do św. Franciszki Cabrini

Boże, spraw, abyśmy dzięki modlitwom świętej Franciszki Ksawery Cabrini, którą dałeś nam do wytrwałego naśladowania Chrystusa ubogiego i pokornego, wiernie realizowali nasze powołanie i osiągnęli doskonałość, którą ukazałeś nam w swoim Synu. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, w jedności Ducha Świętego. Amen. (EPC)

Opracowała Marzena Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj