Porwana pakistańska katolicka dziewczyna wraca do rodziców

0
72

Katolicka dziewczynka, która została porwana i zmuszona do małżeństwa z muzułmaninem, otrzymała sądowe pozwolenie na powrót do domu swoich rodziców

 

Redakcja (28 grudnia 2021, 11:45 AM, Gaudium Press) Porwana w październiku 2020, siłą nawrócona na islam i poślubiona wbrew swojej woli, Arzoo Raja, 14-letnia Pakistanka, może wreszcie wrócić do domu swoich rodziców. Młoda dziewczyna od ponad roku przebywała w domu opieki społecznej dla nieletnich.

W 2020 roku Arzoo Raja, zaledwie 13-letnia, została porwana, zmuszona do przejścia na islam i poślubienia Azhara Ali, 44-letniego muzułmanina.

Nieco ponad rok po tym wydarzeniu Sąd Najwyższy miasta Sindh w Pakistanie zezwolił dziewczynce na powrót do domu jej rodziców.

Dziewczyna twierdzi, że jej przejście na islam było dobrowolne. Jej rodzice obiecali sądowi, że nie będą wywierać na nią presji w sprawie jej przekonań religijnych. Wspólnota katolicka ucieszyła się z decyzji sądu i podziękowała wszystkim za wsparcie i modlitwy w intencji rozwiązania tej sprawy.

 

Sprawa Arzoo Raja

 

Do porwania doszło 13 października 2020 roku, kiedy to 44-letni Ali Khazar i sąsiad rodziny porwali 13-letnią dziewczynkę. W tym samym dniu Arzoo została zmuszona do przejścia na islam i poślubienia porywacza.

Porywacz, posługując się sfałszowanymi dokumentami, wykazał, że dziewczynka ma 18 lat, a konwersja i małżeństwo były z jej strony spontaniczne. Jednak Sąd Najwyższy Sindh, dzięki przeprowadzonym dochodzeniom, orzekł, że dziewczyna powinna trafić do domu opieki społecznej.

Sąd podtrzymał również zarzut gwałtu na dziecku wobec porywacza, Ali Khazara. Przestępstwo gwałtu na dziecku jest w Pakistanie karane dożywotnim więzieniem lub karą śmierci.(FM)

Opracowała Marzena Nowak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj