Matka Boża Fatimska znów będzie podróżować w 2022 r.

0
116

Sanktuarium Fatimskie ogłosiło, że zaplanowane są niektóre pielgrzymki Pielgrzymującego MTA (Matka Trzykroć Podziwiana) obrazu Matki Bożej Fatimskiej na rok 2022Redakcja (30 grudnia, 2021, 5:06 PM, Gaudium Press) Pielgrzymujący Obraz Matki Bożej Fatimskiej wznowi swoje podróże w 2022 roku.

W sumie zaplanowano 14 miejsc, które będą gościć pielgrzymujący obraz. Są to Portugalia, Stany Zjednoczone, Francja, Nikaragua, Argentyna, Włochy, Chile, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Hiszpania i Kolumbia.Wizerunek będzie towarzyszył ważnym wydarzeniom na całym świecieStany Zjednoczone przyjmą Pielgrzyma MTA w Miami, z okazji kongresu organizowanego przez Służebnice Przeczystych Serc Jezusa i Maryi, którego tematem przewodnim będzie orędzie Matki Bożej Fatimskiej.

Francja otrzyma jeden z Obrazów Pielgrzymujących w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2023 r. w Portugalii.

Włochy otrzymają Matkę Bożą w miesiącu maryjnym. W 2021 roku planowana była podróż do Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu, ale pandemia uniemożliwiła jej odbycie. Dokładna data na rok 2022 nie jest jeszcze znana, ale kraje te są planowane w programie Sanktuarium Fatimskiego.Geneza pielgrzymekPomysł stworzenia pielgrzymującego obrazu Matki Bożej Fatimskiej powstał pod koniec II wojny światowej.

Pewien ksiądz z Berlina zaproponował, aby obraz Matki Bożej Fatimskiej wędrował przez największe stolice Europy aż do granicy z Rosją.

W 1946 r. przedstawicielka Katolickiej Młodzieży Żeńskiej przyjęła tę ideę i w 1946 r. obraz rozpoczął pielgrzymkę po całej kuli ziemskiej. Od tego czasu obraz odwiedził 64 kraje. (FM)

Opracowała Marzena Nowak
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj