Zwroty i modlitwy św. Jana Baptysty de La Salle, patrona wychowawców

0
104
frases-e-oracao-de-sao-joao-batista-de-la-salle,-padroeiro-dos-educadores

15 maja 1950 r. papież Pius XII ogłosił św. Jana Chrzciciela de la Salle patronem wszystkich wychowawców.

 

Redakcja (07/04/2022 10:02, Gaudium Press) Dziś, 7 kwietnia, Kościół katolicki obchodzi wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle. Urodzony we francuskim mieście Reims w 1651 r., czuł w swoim sercu pragnienie walki o edukację.


Odpowiadając na wezwanie do życia zakonnego i kapłańskiego, studiował w Paryżu i podjął pierwsze kroki, aby opiekować się i wychowywać ludzi w sposób cnotliwy. Jego znana świętość pomogła mu rozszerzyć zasięg jego popularnych szkół na całą Francję i świat.

Święty Jan Baptysta de la Salle założył zgromadzenie zakonne Braci Szkół Chrześcijańskich, czyli Braci Lasallianów, zajmujących się edukacją, zwłaszcza najuboższych. Obecnie Szkoły Braci De La Salle są obecne w prawie 80 krajach na całym świecie.


Zmarł 7 kwietnia 1719 r. w Rouen we Francji, a w 1900 r. został ogłoszony świętym. W dniu 15 maja 1950 r. papież Pius XII ogłosił go patronem wszystkich wychowawców.

Zwroty dotyczące św. Jana Baptysty de La Salle


01 – “Nauczyciele są tylko głosem Boga, od którego muszą pochodzić słowa, jakich używają, aby Go
mogli poznać ich uczniowie“.


02 – “Niech wasze przykłady pouczają waszych uczniów o wiele bardziej niż wasze słowa”.


03 – “Jeśli prawdą jest, że modlitwa jest nam bardzo potrzebna do czynienia dobra, to jest ona nie mniej potrzebna do wyciągnięcia nas z grzechu.”


04 – “Jak światło jest konieczne dla świata, życie dla ciała, aby je zachować, a lekarstwo dla chorego, aby go wyleczyć, tak samo modlitwa jest konieczna dla duszy, która chce służyć Bogu i nie dać się zepsuć przez grzech.”


05 – “To, co najlepiej uzyskujemy na modlitwie, to albo poznanie, albo miłość Boga, albo jakaś łaska, która pomaga nam zdobywać jedno i drugie”.

06 – “Musicie upodobnić się do aniołów w czystości, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej”.


07 – “Pokora, z jaką powinniśmy zanosić nasze modlitwy, powinna prowadzić nas do całkowitego poddania się woli Bożej, co sprawia, że pragniemy tego, o co prosimy Boga, na tyle, na ile On jest gotów nam tego udzielić.”


08 – “Jest to oznaka bardzo wielkiej czułości i delikatności, kiedy można wszystko przecierpieć, nie okazując tego na zewnątrz”.


09 – “Musicie tak usposobić wasze serca, aby były pełne gorliwości”.


10 – “Niewdzięczność jest jedną z rzeczy, które najbardziej nie podobają się Bogu”.

Modlitwa do św. Jana Baptysty de La Salle


O Boże, który obdarzyłeś niezliczonymi łaskami swojego syna, św. Jana de La Salle, inspirując go do rozwoju nauczania i uczenia się, spraw, abym i ja, za jego wstawiennictwem, był zawsze szczęśliwy w moich studiach i nauce. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. (EPC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj