W setkach polskich miast odbył się Orszak Trzech Króli

0
114

Tradycyjny Orszak Trzech Króli wywodzi się z Hiszpanii. W ostatnich latach stał się zwyczajem w setkach polskich miast.Redakcja (8/11/2022 9:02 AM, Gaudium Press) “Kawalkada Magów” wywodzi się z Hiszpanii i upamiętnia wizytę Magów u Dzieciątka Jezus w Betlejem.

Podobnie jak większość procesji, Orszak Trzech Króli jest spektakularnym, ale nie mniej pobożnym sposobem świętowania Bożego Narodzenia, ponieważ przypomina o Objawieniu Pańskim.Autentyczna katecheza ulicami miastaW pochodzie ulicami miasta postacie odgrywają rolę Magów, aniołów i świętych, którzy idą razem z dziećmi, aby oddać cześć Dzieciątku Jezus w szopce, śpiewając kolędy, rozdając po drodze dzieciom słodycze i prezenty.

6 stycznia, w święto Trzech Króli, w 668 polskich miastach odbyła się ta bożonarodzeniowa tradycja.

W Warszawie impreza odbyła się już po raz 12. Po drodze były wyjątkowe stacje, takie jak “Dom Heroda”, “Pasterze z Betlejem”, a nawet “Walka dobra ze złem”.

Piotr Giertych, prezes Fundacji Kawalkada Magów, zauważa, że podobne “kawalkady odbyły się także na ulicach Ukrainy, Austrii, Francji, Anglii, Kongo, Kamerunu”. Fundacja wysłała do organizatorów ponad 300 000 wieńców i 100 000 kolęd.”Ograniczenia pandemiczneJednak mimo sporej liczby polskich miast, urzędnicy przypominają, że przed pandemią liczba ta była znacznie większa. Dla przykładu w 2020 roku podobne wydarzenia organizowało 820 miast.

Zdaniem organizatorów, Kawalkada Magów jest bezpośrednią formą ewangelizacji ulicznej i wielkim wkładem kulturowym, pomagającym ludziom przeżywać radosne tradycje bożonarodzeniowe.

Podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Polsce zbierano datki na cele charytatywne dla potrzebujących dzieci w Kenii. (FM)


Opracowała Marzena Nowak
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj