W 2021 r. liczba aborcji dramatycznie przewyższyła liczbę zgonów związanych z Covid-19

0
81

Liczba aborcji dokonanych w 2021 r. wyniosła 42,6 mln wobec 3,5 mln zgonów związanych z Covid 19 w tym samym okresie.

 

Redakcja (04/01/2022 8:58 AM, Gaudium Press) Według danych zebranych z Worldometer.info, aborcja była wiodącą przyczyną śmierci w 2021 roku.

Worldometer to narzędzie statystyczne zarządzane przez programistów, badaczy i wolontariuszy. Dostarcza istotnych danych statystycznych w czasie rzeczywistym.

Według American Library Association (ALA), Worldometer jest jedną z najlepszych darmowych stron referencyjnych dostępnych online, używaną przez wiele rządów i mediów na całym świecie.

 

Statystyki aborcyjne Worldometer

 

Zgodnie z raportem Worldometer, do południa 31 grudnia, liczba zgonów spowodowanych aborcją wyniosła 42,6 miliona, podczas gdy liczba zgonów spowodowanych innymi przyczynami wyniosła 58,7 miliona. Aborcja stanowiła 42 procent całkowitej liczby zgonów w 2021 roku.

Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje na ten sam okres około 3,5 miliona zgonów związanych z Covid 19.

Liczba abortowanych dzieci przewyższa liczbę zgonów z powodu raka, AIDS, malarii, alkoholu i chorób związanych z tytoniem.

W 2020 roku aborcja była również najwyższą przyczyną śmierci.

“Równość zaczyna się w łonie matki” to hasło wybrane przez amerykańskie ruchy pro-life organizujące zbliżający się 49. “Marsz dla Życia” odbywający się w Waszyngtonie 21 stycznia 2022 roku. Wydarzenie to podkreśla prawo do życia każdej istoty ludzkiej. (FM)

Opracowała Marzena Nowak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj