Nigeria – uzbrojeni mężczyźni porywają dwóch kolejnych katolickich księży

0
66
homens-armados-sequestram-outros-dois-sacerdotes-catolicos-na-nigeria

NIGERIA JUŻ TERAZ UWAŻANA JEST ZA JEDEN Z NAJBARDZIEJ BRUTALNYCH KRAJÓW WOBEC CHRZEŚCIJAN, A PORWANIA KSIĘŻY ZDARZAJĄ SIĘ CORAZ CZĘŚCIEJ

ZDJĘCIE:  ARCHIDIECEZJA KADUNA.

Nigeria – Abudża (19/07/2022 09:15, Gaudium Press) W miniony piątek wieczorem, 15-go, w diecezji Kafanchan w Nigerii porwano kolejnych dwóch księży katolickich. Ojcowie John Mark Cheitnum i Denatus Cleopas zostali porwani przez ciężko uzbrojonych mężczyzn, którzy zaatakowali parafię Chrystusa Króla w mieście Leme, w stanie Kaduna.

Kanclerz diecezji Kafanchan, ojciec Emmanuel Uchechukwu Okolo, w swoim oświadczeniu wezwał katolików do modlitwy o uwolnienie dwóch księży i wszystkich uprowadzonych osób. “Użyjemy wszystkich zgodnych z prawem środków, aby zapewnić ich szybkie i bezpieczne uwolnienie” – napisano w komunikacie.

Ilość porwań w Nigerii wciąż rośnie

Według danych zebranych przez papieską fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w lipcu tego roku w Nigerii porwano co najmniej siedmiu katolickich księży. Od początku tego 2022 roku w kraju porwano dwudziestu księży, a trzech zamordowano.

Dla dyrektora Centrum Studiów Strategicznych i Bezpieczeństwa w Afryce, Davida Otto, tak liczne ataki terrorystów na Kościół katolicki są spowodowane tym, że płaci on wysokie okupy, jakich żądają porywacze za uwolnienie ofiar. W niektórych przypadkach terroryści żądali ponad 200 tys. dolarów.

Jeden z najbardziej brutalnych krajów wobec chrześcijan

Porwania ojców Johna Marka Cheitnuma i Denatusa Cleopasa miały miejsce w tym samym tygodniu, w którym diecezjalne Stowarzyszenie Księży Katolickich wezwało wszystkich kapłanów do włączenia się w nadzwyczajny tydzień modlitwy i postu, adoracji eucharystycznej i odmawiania różańca.

Nigeria już teraz jest uważana za jeden z najbardziej brutalnych krajów wobec chrześcijan. Według danych opublikowanych przez organizację pozarządową zajmującą się prawami człowieka “Open Doors”, w styczniu ubiegłego roku w tym afrykańskim kraju zamordowano 4 650 chrześcijan, co stanowi cztery piąte morderstw chrześcijan odnotowanych na całym świecie z powodu ich wiary.

Opracowała Anna Kowalczuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj