Trzech katolickich księży porwanych w Nigerii

0
63
tres-sacerdotes-catolicos-sao-sequestrados-na-nigeria

Ostatnio około 700 księży katolickich protestowało wzywając do zwiększenia bezpieczeństwa zakonników w kraju.

 

Foto: Divulgação.

Redakcja (04/07/2022 10:08, Gaudium Press) W tym tygodniu w Nigerii porwano trzech katolickich księży. Najnowszym przypadkiem jest sprawa księdza Emmanuela Silasa, z parafii św. Karola w Zambinie, porwanego we wczesnych godzinach tego poniedziałku, 4 lipca.

Księża porwani

Kanclerz diecezji Kafanchan, ojciec Okolo, potwierdził to porwanie i wezwał katolików do modlitwy o natychmiastowe uwolnienie porwanego księdza oraz zapewnił, że wspólnota katolicka użyje wszelkich dostępnych środków prawnych, aby go uwolnić.

Pozostali dwaj porwani księża katoliccy to ojcowie: Peter Udo z parafii św. Patryka, Uromi, i Philemon Oboh z ośrodka rekolekcyjnego św. Józefa, Ugboha, w Esan Local Government Area stanu Edo, w południowej Nigerii. Ta dwójka została zabrana razem przez silnie uzbrojonych terrorystów.

Porwania i zabójstwa w Nigerii

Ostatnio w Nigerii terroryści zamordowali kilku księży katolickich. Ostatnimi księżmi, którzy stracili życie w Nigerii byli: o. Vitus Borogo, o. Christopher Odia Ogedegbe I o. Piotr Orogo. Na pogrzebie tego ostatniego protestowało około 700 księży, wzywając do zwiększenia bezpieczeństwa w kraju.

Obecnie liczne gangi przestępcze dokonują porwań w kilku miastach Nigerii w poszukiwaniu okupów. Wśród celów tych bandytów są księża, zakonnicy, politycy, biznesmeni, a nawet dzieci z zamożnych rodzin. Celem w większości tych przestępstw jest uzyskanie dużych sum pieniędzy.(EPC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj