Święty Klaudiusz de la Colombiere: 10 fraz potrzebnych do nauczenia się cierpliwości, miłości i obecności Boga

0
73

Święty Klaudiusz de la Colombiere był kapłanem jezuickim, spowiednikiem świętej Małgorzaty Marii Alacoque. Wraz z nią był propagatorem nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.


Redakcja (16 luty, 2022, 2:30 PM, Gaudium Press) Klaudiusz de La Colombiere. urodził się we Francji w 1641 roku. Wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, gdzie pogłębił swoje studia, mógł nauczać i został przełożonym kolegium jezuickiego.
Pobożnie praktykując posługę kapłańską, został spowiednikiem klasztoru Matki Bożej Nawiedzenia, gdzie poznał św. Małgorzatę Marię Alacoque, która otrzymała niezliczone objawienia od Pana naszego Jezusa Chrystusa. Razem z nią stał się wielkim propagatorem nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.


Sprawdź poniżej kilka zdań i myśli św. Klaudiusza de La Colombiere’a:


1 – “Wśród moich nabożeństw do Najświętszej Dziewicy, postanowiłem nigdy w żadnej modlitwie nie prosić Boga o nic, co nie byłoby za wstawiennictwem Maryi.”
2. “Plany Boże są realizowane tylko za cenę wielkich ofiar”.
3 – “Nic nie jest niemożliwe dla tych, którzy kochają Boga i są przez Niego kochani”.
4 – “Miłość do Boga czyni wszystko czułym”.
5. “Prawdziwa cnota polega na cierpliwym znoszeniu wszystkiego, zwłaszcza własnych słabości duchowych, i na całkowitej zgodności z wolą Bożą we wszystkim, co się dzieje”.
6 – “Nawet jeśli ktoś popełnił wiele błędów, można z nich skorzystać, powierzając je Bożemu przebaczeniu.”
7 – “Pokuta jest cnotą, która prowadzi nas do pracy nad wyeliminowaniem z naszego życia wszystkiego, co oddziela nas od miłości Boga i miłości bliźniego”.
8 – “Trzeba się modlić, aby uzyskać cnoty apostolskie, trzeba się modlić, aby uczynić je użytecznymi dla bliźniego, trzeba się modlić, aby ich nie utracić w służbie innym.”
9 – “Wielu myli pokutę wyłącznie z zewnętrznymi aktami zadośćuczynienia; tymczasem pokuta to cała postawa wewnętrzna.”
10 – “Chciałbym móc wypisać w każdym kącie waszego domu, ale przede wszystkim w waszym sercu, te trzy słowa: Cierpliwość, miłość, obecność Boga”. (EPC)


Opracowała Marzena Nowak
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj