Statua Maryi Pozostaje Nietknięta Pośród Zniszczeń Spowodowanych Przez Tornado w Kentucky

0
56

Na środkowym zachodzie USA tornada najmocniej uderzyły w stan Kentucky. Jedno z nich zniszczyło kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Dawson Springs.

 

Newsroom (03/01/2022 16:00, Gaudium Press) Od kilku lat hollywoodzkie filmy katastroficzne jako jeden z ulubionych tematów mają groźne, gigantyczne tornada. To co w grudniu 2021 wydarzyło się w kilku środkowych stanach USA (Arkansas, Illinois, Indiana, Missouri, Missisipi, Ohio, Tennessee i Kentucky)  było jak sceny zaczerpnięte  z apokaliptycznego filmu. Około 50 tornad uderzyło w te stany, powodując około 100 śmiertelnych ofiar, wielu rannych i zniszczenia liczone w milionach dolarów. Jedno z tornad pobiło dotychczasowy rekord przebytej drogi po ziemi : 215 mil (ok. 350 km).

 

W środkowo-zachodniej części USA tornada najmocniej uderzyły w stan Kentucky. Jedno z nich zniszczyło kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Dawson Springs.

 

“Nie da się nic uratować z kościoła”- powiedział proboszcz parafii, ks. David Kennedy. “Trzeba będzie wszystko zburzyć i odbudować od nowa.”

 

Nietknięta i spokojnie stojąca na trawniku przed tym co pozostało z kościoła, około metrowej wysokości, rzeźba Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, jest symbolem nadziei pośród tak wielkich zniszczeń.

 

Znak nadziei

 

Rzeźba ta była w naszym kościele od około ośmiu lat” – powiedział ks. Kennedy.

“Próbujemy ją stąd przenieść – mówi szef ekipy pracującej przy rekonstrukcji – ponieważ wcześnie czy później będziemy musieli ją przestawić w inne miejsce, ale aby tego dokonać będziemy musieli sprowadzić koparkę. Jak do tej pory, nasi ludzie bez pomocy koparki nie byli w stanie jej unieść.”

 

Kapłan zwrócił uwagę na symbolikę nietkniętej figury Matki Bożej pośród sceny spustoszenia: “Mam wrażenie, że to, iż  ona wciąż stoi, jest dla wielu ludzi znakiem nadziei” – podkreślił. “Maryja zawsze jest naszą nadzieją“.

 

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Dawson Springs ma  około 70 parafian. Nikt nie zginął z powodu tornad.

 

Zaczerpnięte z  SpectrumNews

Opracowała Anna Kowalczuk

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj