Polski Kościół ma pilny cel, by być bliżej młodych

0
125

Zbliżyć się do serca młodych – wśród wyzwań i celów Kościoła katolickiego w Polsce.

 

Redakcja (04/01/2021 10:00 AM, Gaudium Press) Na nowy rok 2022 Kościół w Polsce ma jasny i ważny cel: być bliżej młodych ludzi.

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur Miziński, uważa, że poprawa komunikacji między Kościołem a młodzieżą jest wyzwaniem, ale także pilną koniecznością.

“Trzeba pilnie szukać i prezentować nowe sposoby dotarcia z przesłaniem Ewangelii do młodych ludzi” – wyjaśnił. Stwierdził też, że Kościół w Polsce będzie wykorzystywał technologię, aby wypełnić tę lukę.

Biskup Miziński, biskup pomocniczy lubelski na wschodzie kraju, jest zaniepokojony postępującą sekularyzacją wśród polskiej młodzieży.

Spośród 38 milionów mieszkańców Polski 92% jest katolikami, a 36,9% regularnie uczestniczy we mszy świętej.

Jednak dokument “Kościół w Polsce” z marca 2021 r. podaje, że w ciągu ostatnich 30 lat praktyki religijne wśród młodych ludzi spadły o 50%, co odbija się na liczbie nowych kandydatów do kapłaństwa. Na przykład w październiku 2021 roku do seminariów duchownych zgłosiło się o 20% mniej kandydatów niż w roku 2020.

Biskup Miziński poinformował, że formacja i duszpasterstwo młodzieży to jeden z najważniejszych priorytetów polskiego Kościoła na rok 2022, pomoc potrzebującym i uważne śledzenie procesu synodalnego. (FM)

Opracowała Marzena Nowak

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj