Papież podpisuje nowe dekrety o kanonizacji i beatyfikacji

0
64
papa-assina-novos-decretos-de-canonizacao-e-de-beatificacao

Papież Franciszek zezwolił na promulgację dekretu o kanonizacji trzech błogosławionych i beatyfikacji siedmiu innych osób

 

Redakcja (11/04/2022 08:00, Gaudium Press) 9 kwietnia bieżącego roku papież Franciszek przyjął kardynała Marcello Semeraro, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Podczas spotkania Franciszek podpisał dekret o uznaniu cudu i męczeństwa 3 beatyfikowanych, a także o uznaniu heroiczności cnót 7 kolejnych osób, co jest niezbędnym krokiem do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego.

Artemide Zatti


Trzy przyszłe kanonizacje


Wśród osób, które mają zostać kanonizowane w przyszłości, jest włoski świecki Artemide Zatti. Beatyfikowany w 2002 r. przez św. Jana Pawła II. W okresie dorastania Artemide wyemigrował do Argentyny. W wieku 17 lat poznał salezjanów i postanowił wstąpić do zgromadzenia. Poświęcił się całkowicie chorym i objął kierownictwo szpitala salezjańskiego, w którym pełnił funkcję wicedyrektora, administratora, a nawet pielęgniarza. Artemide zmarł w 1951 roku z powodu nowotworu. Przypisywany mu cud pochodzi z 2016 r., jest to cudowne uzdrowienie ojca rodziny na Filipinach.


Nowy dekret potwierdza również męczeńską śmierć dwóch włoskich kapłanów,
ks. Giuseppe Bernardiego i ks. Mario Ghibaudo, straconych w czasie nazizmu w 1943 r. Po zawieszeniu broni w 1943 r. piemonckie miasto Boves nadal było miejscem przerzutu wojsk niemieckich. Dwaj księża diecezjalni starali się pomóc i pocieszyć mieszkańców regionu, kiedy zostali zamordowani przez SS.


Przyszli błogosławieni


Pozostałe siedem osób, którym zatwierdzono dekret beatyfikacyjny, to Słudzy Boży:


Martino Fulgenzio Elorza Legaristi (1899-1966), biskup hiszpański.


Francesco Costantino Mazzieri (1889-1983), Włoch i biskup w Zambii.


Łucja Noiret (1832-1899) Francuzka, założycielka Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.


Casimira Gruszczyńska (1848-1927), urodzona na terenie dzisiejszej Polski, założyła zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Ubogich. W 1922 r. otrzymała od papieża Piusa XI medal “Pro Ecclesia et Pontifice”.


Aurora Calvo Hernández-Agero (1901-1933), hiszpańska świecka i katechetka.


Rozalia Celak (1901-1944), polska świecka, która poświęciła swoje życie chorym.


Maria Aristea Ceccarelli (1883-1971), włoska świecka, która wiele wycierpiała wraz ze swoją rodziną i poświęciła swoje życie odwiedzaniu chorych. (FM)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj