Papież mianuje nowego biskupa dla diecezji Lourdes

0
62
papa-nomeia-novo-bispo-para-a-diocese-de-lourdes

Ojciec Jean-Marc Micas, obecny przełożony prowincji francuskiej Towarzystwa Księży św. Sulpicjusza, przejmie diecezję francuską na miejsce biskupa Nicolasa Brouweta.

 

Francja – Lourdes (30/03/2022 16:03, Gaudium Press) W środę rano, 30 marca, papież Franciszek mianował księdza Jean-Marca Micasa nowym biskupem francuskiej diecezji Tarbes-Lourdes, gdzie znajduje się jedno z najczęściej odwiedzanych sanktuariów maryjnych na świecie. Ks. Biskup należy do Towarzystwa Księży św. Sulpicjusza, stowarzyszenia życia apostolskiego założonego w 1642 r. i zajmującego się formacją kapłańską.

W wieku 58 lat ksiądz przejmie administrację diecezji Lourdes na miejsce biskupa Nicolasa Brouweta, który w sierpniu 2021 r. został przeniesiony do diecezji Nîmes. W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych nowy biskup wyraził swoje zaskoczenie nominacją.

“Drodzy bracia i siostry, już was kocham… Modlę się za was i rzeczywiście czynię to z wielką czułością i wielką niecierpliwością, aby poznać wasze twarze, wasze imiona i wspólnoty, do których należycie, a następnie, aby przejść tę drogę razem z wami” – powiedział.

Kto jest nowym biskupem Lourdes?

Jean-Marc Micas urodził się we francuskiej gminie Montélimar, położonej w południowo-wschodniej części Francji. W 1991 r. przyjął święcenia kapłańskie w archidiecezji Tuluzy i przez pięć lat pełnił funkcję diecezjalnego kapelana Eucharystycznego Ruchu Młodych. Przez trzy lata pełnił również funkcję kierownika ds. powołań w archidiecezji.
W 1999 r. wstąpił do Stowarzyszenia Księży św. Sulpicjusza, a w latach 2011-2013 był członkiem Krajowej Rady Wyższych Seminariów Duchownych. Od 2013 r. kieruje główną prowincją stowarzyszenia kapłańskiego założonego we Francji. (EPC)

Opracowała Marzena Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj