Papież Franciszek będzie się modlił w grocie, w której mieszkał św. Paweł Apostoł

0
90
papa-francisco-rezara-na-gruta-em-que-sao-paulo-apostolo-viveu

Według tradycji Święty Paweł Apostoł mieszkał w tej jaskini około 60 roku, po tym jak statek wiozący go do Rzymu, gdzie miał być sądzony, zatonął podczas sztormu.

 

Redakcja (30/03/2022 12:52, Gaudium Press) Podczas podróży apostolskiej na Maltę, którą odbędzie w dniach 2-3 kwietnia 2022 roku, papież Franciszek będzie się modlił w grocie św. Pawła, znajdującej się w kompleksie Bazyliki św. Pawła w Rabacie, stając się trzecim papieżem, który odwiedzi to miejsce, odwiedzone już przez Jana Pawła II w 1990 roku i Benedykta XVI w 2010 roku.
Św. Paweł mieszkał w tej jaskini około 60 roku, po tym jak statek wiozący go do Rzymu, gdzie miał być sądzony, zatonął podczas sztormu. Tam, jak wspomina św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, Święty pozostał przez trzy miesiące, ewangelizując, głosząc kazania, udzielając chrztu i uzdrawiając chorych. Z tego powodu mieszkańcy Malty uważają świętego Pawła za swojego patrona.
Do groty św. Pawła wchodzi się przez kościół św. Publiusza, pierwszego biskupa Malty, obok bazyliki św. Pawła i muzeum parafialnego, w którym przechowywanych jest wiele cennych dzieł sztuki i
eksponatów historycznych. W jaskini zachowały się ściany skalne oraz barokowa architektura. Mimo że usunięto dużą ilość ziemi i kamieni, teren jest zachowany.

Oficjalny program wizyty papieża Franciszka na Malcie


Podróż rozpocznie się 2 kwietnia o godz. 8.30, o której Ojciec Święty wyruszy z międzynarodowego lotniska Rzym/Fiumicino na Maltę. Oczekuje się, że dotrze do celu podróży około godziny 10 rano, gdzie odbędzie się uroczyste powitanie.
O godz. 10.50 papież uda się do Pałacu Wielkiego Mistrza w Valletcie, gdzie spotka się z różnymi władzami cywilnymi. Pierwsza wizyta odbędzie się u prezydenta Republiki w sali ambasadorów. O godz. 11.35 spotka się z premierem w Izbie Stron. Następnie, o godz. 11.50, spotka się z władzami i korpusem dyplomatycznym w Wielkiej Izbie Rady. Franciszek wygłosi tam przemówienie.


O godz. 15.50 Ojciec Święty wyruszy z Wielkiego Portu w Valletcie na Gozo, a o godz. 17.00 przybędzie do portu w Mgarr. O godz. 17.30 odbędzie się spotkanie modlitewne w Narodowym Sanktuarium “Ta’ Pinu” na Gozo, podczas którego papież wygłosi homilię. O godz. 18.45 Franciszek wypłynie promem z portu Mgarr na Maltę, a o godz. 19.30 przybędzie do portu w Cirkewwa, po czym uda się do Nuncjatury Apostolskiej.
W niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 7.45 Franciszek spotka się z członkami Towarzystwa Jezusowego w Nuncjaturze Apostolskiej w Rabacie. O godz. 8.30 odwiedzi grotę św. Pawła w bazylice św. Pawła w Rabacie, gdzie odmówi modlitwę. O godz. 10.15 Papież będzie przewodniczył Mszy św. na Placu Stodoły we Florencji. Następnie odmówi modlitwę Anioł Pański.


O godz. 16.45 papież Franciszek spotka się z migrantami w Centrum Migranta “John XXIII Paece Lab” w Hal Far, gdzie wygłosi przemówienie. Ceremonia pożegnania na międzynarodowym lotnisku na Malcie ma się odbyć o godz. 17.50. O godz. 18.15 papież odleci do Rzymu, a jego przylot na międzynarodowe lotnisko Rzym/Fiumicino spodziewany jest o godz. 19.40. (EPC)

Opracowała Marzena Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj