Papież Franciszek będzie przewodniczył Świętu Miłosierdzia Bożego w Bazylice św. Piotra

0
93
papa-francisco-presidira-festa-da-divina-misericordia-na-basilica-de-sao-pedro

W latach 2020 i 2021 Papież Franciszek był zobowiązany do obchodzenia tego święta w sposób prywatny w kościele Ducha Świętego w Sassia, położonym niedaleko Watykanu.

 

Watykan (20.04.2022 11:21, Gaudium Press) W najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, papież Franciszek będzie przewodniczył w Watykanie Świętu Miłosierdzia Bożego. Wiadomość tę potwierdziło Biuro Papieskich Celebracji Liturgicznych w oświadczeniu wydanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Po dwóch latach prywatnych celebracji z powodu ograniczeń narzuconych przez pandemię Covid-19, Ojciec Święty ponownie będzie przewodniczył celebracji eucharystycznej Niedzieli Miłosierdzia w obecności wiernych w Bazylice św. Początek Mszy św. zaplanowano na godz. 10.00 (czasu rzymskiego).

Święto Miłosierdzia Bożego

30 kwietnia 2000 r., w dniu kanonizacji Siostry Faustyny, papież Jan Paweł II ustanowił Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W latach 2020 i 2021 Franciszek był zobowiązany do obchodzenia tego święta w sposób prywatny w kościele Ducha Świętego w Sassia, położonym niedaleko Watykanu.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, włoskie centrum kultu Jezusa Miłosiernego, już przygotowuje specjalny program na przyszłą niedzielę. Wczesnym rankiem kościół będzie otwarty na wystawienie i adorację eucharystyczną Najświętszego Sakramentu.

Późnym rankiem, po Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka w Bazylice Watykańskiej, przewidziana jest procesja z obrazem Jezusa Miłosiernego na plac św. Piotra i odmówienie modlitwy Regina Coeli. (EPC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj