Papież dziękuje Polsce za przyjęcie ukraińskich uchodźców

0
92

Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek podziękował narodowi polskiemu za hojność w przyjmowaniu ukraińskich uchodźców.


Redakcja (02/03/2022 4:52 PM, Gaudium Press) W Środę Popielcową papież Franciszek podziękował narodowi polskiemu za jego hojność w przyjmowaniu ukraińskich uchodźców.
Na zakończenie audiencji papieskiej 2 marca Franciszek zwrócił się do Polaków obecnych w Auli Pawła VI.
Pochwalił naród polski jako pierwszy kraj, który “wspiera Ukrainę, otwierając swoje granice, swoje serca i drzwi swoich domów dla Ukraińców uciekających przed wojną”.
Papież zauważył, jak wszyscy hojnie ofiarowują pomoc mimo dramatycznej sytuacji i dodał: “Jestem głęboko wdzięczny i błogosławię im z całego serca.”
Franciszek skorzystał z okazji, aby pochwalić franciszkanina o. Marka Wiktora, ukraińskiego kapłana, który w tym momencie tłumaczył audiencję generalną na język polski. Jego rodzina jest obecnie ukryta w schronie przeciwbombowym na Ukrainie.
Papież zachęcił wszystkich do towarzyszenia modlitwą licznym starszym osobom, które są uchodźcami w schronach przeciwbombowych w Kijowie.
W tym roku Środa Popielcowa zbiega się z dniem postu w intencji pokoju, ogłoszonym przez papieża 23 lutego.
Wcześniej papież zamieścił na swoim koncie twitterowym krótką modlitwę, w której prosi Boga o pokój dla świata:
“Panie Boże pokoju. Wysłuchaj naszego błagania, usłysz naszą prośbę! Otwórz nasze oczy i nasze serca i daj nam odwagę, abyśmy powiedzieli: “Nigdy więcej wojny”. Rozpal w nas płomień nadziei, abyśmy z cierpliwą wytrwałością dokonywali wyborów dialogu i pojednania, aby w końcu zwyciężył pokój. Amen.” (FM)


Opracowała Marzena Nowak
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj