Papież dystansuje się od niemieckiej drogi synodalnej

0
59
papa-se-distancia-do-caminho-sinodal-alemao

Podczas niedawnego spotkania z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski Ojciec Święty Franciszek powiedział, że dystansuje się od niemieckiej drogi synodalnej.

 

Redakcja (30/03/2022 10:59, Gaudium Press) Arcybiskup Stanisław Gądecki odbył 45-minutową audiencję u papieża Franciszka, podczas której podziękował Franciszkowi za poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.


Porządek obrad nie mógł być bardziej interesujący, głównie ze względu na ostatnie działania polskiego arcybiskupa: abp Gądecki opowiedział Papieżowi o ocenie, jaką na ostatnim zgromadzeniu biskupi przedstawili na temat tego, co wydarzyło się na Ukrainie. Mówił też o liście, który wysłał do prawosławnego patriarchy Moskwy Cyryla z prośbą o pokój. Rozmawiał także z Franciszkiem na temat jego zbliżającego się spotkania z prawosławnym patriarchą Bartłomiejem I z Konstantynopola, które odbędzie się w najbliższy wtorek w Warszawie.


Bp Gądecki szczegółowo przedstawił Papieżowi liczne działania, jakie Kościół w Polsce prowadzi na rzecz ofiar inwazji na Ukrainę. Ksiądz
Arcybiskup podkreślił wielką pracę wykonywaną w parafiach.


W rozmowie z
Ojcem Świetym Franciszkiem poruszył również problemy, jakie dla Kościoła powszechnego niosą kwestie poruszane przez “tak zwaną niemiecką drogę synodalną”. Jak wynika z noty opublikowanej przez Konferencję Episkopatu Polski, Papież wyraził swój dystans wobec tej inicjatywy.


Papież pochwalił i podziękował za inicjatywy podejmowane przez Kościół w Polsce na rzecz pomocy Ukraińcom, za działalność Kościoła w ogóle i zapewnił o swoim duchowym wsparciu.


List Abp Stanisława Gądeckiego do bpa Batzinga


Jak już donosi Gaudium Press, abp Gądecki wystosował uprzejmy list do swojego niemieckiego odpowiednika, abp Batzinga, w sprawie zbaczania z niemieckiej drogi synodalnej.


W liście tym arcybiskup poznański wyraził “głębokie zaniepokojenie i niepokój w związku z informacjami, jakie napłynęły ostatnio z niektórych sfer Kościoła katolickiego w Niemczech”. W szczególności
abp Gądecki przekazał arcybiskupowi Batzingowi swoje “zaniepokojenie co do słuszności wypowiedzi niektórych środowisk Kościoła katolickiego w Niemczech, zwłaszcza w kontekście “drogi synodalnej””.


Z informacjami Infocatólica.

Opracowała Marzena Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj