Niższe Seminarium Duchowne zaatakowane przez uzbrojonych terrorystów w Burkina Faso

0
76

Podczas napadu bojówkarze zerwali niektóre symbole katolickie, wśród nich krucyfiks, ponieważ, jak twierdzą, nie chcą widzieć krzyży.


Burkina Faso – Ouagadougou (17.02.2022 8:59 AM, Gaudium Press) Niższe seminarium San Kiso, należące do diecezji Fada N’Gourma, położone w Bougui, na wschodzie Burkina Faso, zostało zaatakowane przez grupę uzbrojonych mężczyzn w nocy 10 lutego. Bojówkarze zerwali niektóre symbole katolickie, między innymi krucyfiks, ponieważ, jak twierdzą, nie chcieli widzieć krzyży.


Zniszczenia, rabunki i groźby


Według “Pomocy Kościołowi w Potrzebie”, grupa terrorystów składała się z około trzydziestu osób, które przyjechały do seminarium na motocyklach około godziny 20.00 i pozostały tam przez godzinę, w tym czasie podpaliły dwa dormitoria, klasę i samochód, a także zajęły inny pojazd.
Po zniszczeniu krucyfiksu, grupa uzbrojonych mężczyzn groziła seminarzystom, mówiąc im, że powinni odejść. Terroryści obiecali, że wrócą i powiedzieli, że jeśli znajdą kogoś jeszcze w seminarium, to bezlitośnie go zabiją.


Seminarzyści odesłani do domu


W Niższym Seminarium Duchownym San Kiso przebywa obecnie 146 kleryków i siedmiu wychowawców. Po tym wydarzeniu wszyscy seminarzyści zostali odesłani do swoich rodzin i oczekują na wynik
dochodzenia. Strach ogarnął cały region, powodując, że niektórzy mieszkańcy wioski, w której znajduje się seminarium, opuścili swoje domy. (EPC)


Opracowanie:
Marzena Nowak


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj