Niemcy: Rosjanin atakuje ukraińskiego księdza katolickiego

0
85
alemanha:-russo-ataca-sacerdote-catolico-ucraniano

Kiedy ksiądz otworzył drzwi, zaatakował go pijany Rosjanin.

 

Redakcja (06/04/2022 11:00, Gaudium Press) Według doniesień policji, ksiądz z ukraińskiego kościoła katolickiego Wszystkich Świętych w Hamburgu w Niemczech został zaatakowany przez obywatela Rosji.


W ostatnią sobotę wieczorem, krótko po godzinie 20.30, rozległ się dzwonek do drzwi domu parafialnego. Kiedy ksiądz otworzył drzwi, wyraźnie pijany Rosjanin rzekomo uderzył go w klatkę piersiową i próbował wejść do pokoju. Według doniesień, wywiązała się w
alka na słowa, ale w końcu 37-letniemu duchownemu udało się wyrzucić napastnika i natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy policji w Hamburgu.
Funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę, który nadal przebywał na terenie kościoła. Wcześniej rzekomo uszkodził kwietnik i ogrodzenie.


Zbadany zostanie motyw tego czynu – może nim być wojna na Ukrainie. Ostatnio duchowny wypowiedział się publicznie na temat wojny Rosji z Ukrainą. Podczas jednej z mszy nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina “diabłem” i ubolewał: “Nasza ojczyzna jest niszczona przez bombardowania moskiewskiego agresora”.


To nie jest odosobniony przypadek: od czasu inwazji Rosjan na Ukrainę nasiliły się incydenty między Rosjanami mieszkającymi w Hamburgu a Ukraińcami. W Hamburgu odnotowano już dziesięć przestępstw.

Opracowała Marzena Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj