Naukowcy z Uniwersytetu Michigan: Komórki Chrystusa przeszły do krwiobiegu Maryi

0
108

Najnowsze badania wykazały, że podczas każdej ciąży matka otrzymuje od swojego dziecka komórki, które chronią i wzmacniają ciało matki aż do końca jej życia.


Redakcja (14/01/2022 13:00, Gaudium Press) Pobożność katolicka mówi nam, że Ten, którego wszechświat nie mógł zamknąć, stał się człowiekiem w łonie Dziewicy Maryi. Jest to tajemnica tak wzniosła i wielka, że nawet dzisiaj odkrywa przed nami cuda, których nigdy wcześniej nie można było sobie wyobrazić. Tym razem nauka pomogła nam odnaleźć jeszcze jeden aspekt Jezusa i Maryi w tej nieskończonej głębi doskonałości.


Nauka nie przychodzi po to, by potwierdzić wiarę Kościoła. Przychodzi ona z pomocą rozumowi, aby wykazać, że nadprzyrodzone rzeczywistości objawione przez Boga i strzeżone przez Święty Kościół Katolicki nie są sprzeczne z rzeczywistością rzeczy widzialnych.


W tym sensie ostatnie badania przeprowadzone na Uniwersytecie Michigan (USA) wykazały, że w każdej ludzkiej ciąży matka otrzymuje od swojego dziecka komórki genetycznie różne od jej własnych. Dzięki temu odkryciu nauk medycznych i biologicznych można twierdzić, że Dziewica Maryja nie tylko nosiła w swoim łonie Boskie Dziecko, ale także komórki tegoż Chrystusa przeszły do Jej krwiobiegu i pozostały w Niej przez całe Jej ziemskie życie.


I nawet dzisiaj, kiedy Maryja została podniesiona ciałem i duszą do nieba, komórki Chrystusa znajdują się w Niej i stanowią część Jej ciała. To odkrycie medyczne, dokonane na podstawie wiedzy o mikrochimeryzmie matczyno-płodowym, przełożone na grunt teologii maryjnej, stanowi dla nas prawdziwe źródło medytacji nad wielkością Tej, która została wybrana na Matkę Boga.


Wyniki tych badań pokazują, że zjednoczenie Stwórcy i Jego Najświętszej Matki jest nie tylko więzią duchową, ale także fizyczną, a nawet słusznie można powiedzieć, że biologiczną i genetyczną.


Bliska więź zawierzenia i ochrony


Innym imponującym, a zarazem cudownym aspektem tej relacji między Matką i Synem, ukazanym przez ostatnie badania, jest ścisła więź wzajemnego oddania i miłości, która odpowiada więzi między Trzema Osobami Boskimi, określanej przez katechizm jako “komunia miłości”.

Po pierwsze dlatego, że poprzez prokreację istota ludzka uczestniczy w stwórczym działaniu Boga, które rodzi się z Jego Miłości. A po drugie dlatego, że kiedy powstaje nowe życie, poprzez łożysko komórki matki wchodzą do dziecka i odwrotnie, tak że matka i dziecko zaczynają się wzajemnie chronić i regenerować (kochać).


autor Cicero Leite

Opracowała Marzena Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj