Kościół powszechny troszczy się i modli za Ukrainę

0
73

W środę, na zakończenie audiencji generalnej, Franciszek poprosił, by modlitwy wszystkich “dotknęły umysłów i serc odpowiedzialnych na ziemi”.


Redakcja (27/01/2022 12:10, Gaudium Press) W środę, podczas zainicjowanego przez samego Papieża Dnia Postu i Modlitwy za Ukrainę, a przed zakończeniem Audiencji Generalnej, Papież zachęcił wszystkich do proszenia “Pana z naciskiem, aby na tej ziemi rozkwitło braterstwo i przezwyciężyło rany, lęki i podziały”.
Papież Franciszek mówił o historii kraju słowiańskiego, naznaczonej bólem: “Jest to lud, który cierpi; doświadczył głodu, doznał wielu okrucieństw i zasługuje na pokój”.
“Niech modlitwy i błagania, które dziś wznoszą się do nieba, dotkną umysłów i serc odpowiedzialnych na ziemi, aby sprawiły, że zwycięży dialog, a dobro wszystkich zostanie postawione ponad interesami party
jnymi“.
“Proszę, nigdy wojny” – wykrzyknął Franciszek.
W odpowiedzi na prośbę Papieża o modlitwę za Ukrainę podejmowane są liczne inicjatywy w tym względzie, jak np. ta, której będzie przewodniczył sekretarz ds. relacji z państwami abp Paul Richard Gallagher wraz ze wspólnotą Sant’Egidio w bazylice Santa Maria in Trastevere.
Również wspólnota ukraińska w Rzymie, z udziałem biskupa Benoniego Ambarusa, będzie modlić się nieszporami w kościele Santa Sofia.
Diecezje z całego świata wyraźnie wyraziły swoją intencję w intencji pokoju na Ukrainie.


Opracowała
Marzena Nowak

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj