Kiedy traci się wiarę, wzrasta majątek

0
76
quando-se-perde-a-fe,-aumentam-as-possessoes

Egzorcysta o. Torrez Ruiz rozmawiał z ICA o swojej posłudze. Przypomniał, że człowiek jest “z natury religijny”.

 

Redakcja (05/04/2022 17:38, Gaudium Press) Ks. Francisco Torres Ruiz z diecezji Plasencia jest odpowiedzialny za posługę egzorcyzmów.
Ksiądz udzielił wypowiedzi dla Aciprensy, w których potwierdza wielką prawdę, mówiąc, że człowiek jest “z natury religijny”.
“Religijność jest czymś naturalnym dla samej osoby ludzkiej i dlatego, jako wymiar ludzki, stara się być wypełniona”: dobrymi lub nie dobrymi rzeczami.
“Problem polega na tym, gdzie chcemy ugasić to pragnienie wieczności lub ten niepokój o transcendencję” – ostrzega.
Może się zdarzyć, zgodnie z zaleceniem proroka Jeremiasza, że “zamiast udać się do studni wody żywej, zaglądamy do popękanych cystern”. Zepsuta woda, którą pijemy, a którą często pijemy, gdy oddalamy się od Boga, pociąga za sobą konsekwencje, które mogą być otwarciem drzwi dla działania diabła.
Jeśli człowiek postępuje zgodnie z prawdziwą wiarą, znalazł drogę do szczęścia.
“Z pewnością jednak dzisiaj jest więcej przypadków działań diabelskich, ponieważ utrata wiary na Zachodzie doprowadziła do tego, że ludzie i wiele społeczeństw zaspokajają swoje pragnienie transcendencji, swoją naturalną religijność, w miejscach i praktykach, które są niewskazane” – powiedział ojciec Torres Ruiz, na podstawie swojego doświadczenia jako egzorcysty.

Opracowała Marzena Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj