Historia, modlitwy i frazy do św. Gemy Galgani

0
78
historia,-oracao-e-frases-de-santa-gema-galgani

Kościół katolicki wspomina w liturgii 11 kwietnia, św. Gemmę Galgani, patronki farmaceutów.

Redakcja (20/04/2022 10:17, Gaudium Press) Urodzona w 1878 r. w Camigliano, w Toskanii, Gemma otrzymała swoje imię oznaczające “klejnot”, ponieważ była pierwszym z ośmiorga dzieci w rodzinie Galgani.
Została wychowana po katolicku przez rodziców, którzy zmarli, gdy była jeszcze dzieckiem. Osierocona, mała Gemma zachorowała i została przygarnięta przez katolicką rodzinę z Luki, która ją adoptowała i zadbała o jej wykształcenie.
Chciała zostać zakonnicą, ale odmówiono jej przyjęcia do klasztoru pasjonistów w Corneto. Mimo to złożyła przysięgę służby zakonnej, śluby czystości i posłuszeństwa.
Podczas modlitwy często widziano ją otoczoną boskim światłem. Rozmawiała z aniołami; odwiedzał ją św. Gabriel i Matka Boża Bolesna. Otrzymała stygmaty Chrystusa, poprzez które straszliwe cierpienia.
Z powodu słabego zdrowia Gema Galgani zmarła w wieku 25 lat, w Wielką Sobotę 11 kwietnia 1903 r. Została kanonizowana w 1940 r. przez papieża Piusa XII, który uznał ją za wzór dla katolickiej młodzieży.

Frazy świętej Gemy Galgani

01 – “To właśnie w trudnych chwilach udowadniamy naszą miłość; zarówno miłość Boga, jak i miłość bliźniego sprawdzają się w bólu.”
02 – “Nie odrzucam krzyża: bo jeśli odrzucam krzyż, odrzucam Jezusa.”
03 – “Ważne jest, aby nie patrzeć na Krzyż, ani nie nosić go na piersi, ale nosić go głęboko w sercu.”
04 – “Gdyby wszyscy ludzie starali się poznać i kochać Boga, ten świat byłby rajem.”
05 – “Jeśli naprawdę chcesz kochać Jezusa, najpierw naucz się cierpieć, bo cierpienie uczy kochać.”
06 – “Gdyby utrapieni i cierpiący, żyli z miłością swoje próby, byłoby im o wiele łatwiej je znosić.”
07 – ” Szkoła znajdujące się w Niebie mówi nam, że trzeba tylko nauczyć się kochać. Szkoła jest w Wieczerniku, nauczycielem jest Jezus, przedmiotem nauczania jest Jego ciało i krew.”
08 – “Gdyby wszyscy wiedzieli, jak piękny jest Jezus, jak bardzo jest kochany, nie szukaliby niczego poza Jego miłością. Nasze serce jest stworzone do kochania tylko jednej rzeczy: naszego wielkiego Boga.”
  1. “Zrozumiałam więc, że rozkosze Nieba nie są podobne do rozkoszy ziemskich. Poczułam, że ogarnia mnie pragnienie, aby to moje zjednoczenie z Jezusem trwało nieprzerwanie”.
10 – “To nie ból musi się do nas dostosować; to my musimy dostosować się do bólu; to nasza wola musi się nagiąć do bólu i przylgnąć do niego.

Modlitwa do św. Gemmy Galgani

O święta Gemmo, jakże pobożna była twoja miłość do biednych i nieszczęśliwych, jak wielka była twoja gorliwość w niesieniu im pomocy! Przybądź mi z pomocą w moich pilnych potrzebach i wyjednaj mi łaskę (…), jeśli ona może przynieść korzyść mojej duszy. Liczne cuda i cudowne łaski przypisywane Twojemu wstawiennictwu wzbudzają we mnie ufność, że możesz mi pomóc. Módl się za mnie do Jezusa, twojego Niebieskiego Oblubieńca: pokaż Mu swoje stygmaty, którymi obdarzyła cię Jego Miłość, przypomnij Mu krew, którą z nich przelałaś, cierpienia, które znosiłaś i łzy, które wylałaś dla zbawienia dusz; umieść te wszystkie twoje cenne skarby w kielichu miłości, a Jezus cię wysłucha. Amen.
Opracowała Anna Kowalczuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj