Francuska policja aresztowała dwóch podejrzanych o zbezczeszczenie kościołów

0
90
policia-francesa-prende-dois-suspeitos-de-terem-profanado-igrejas

 

 

 

POLICJA FRANCUSKA ARESZTOWAŁA DWÓCH MĘŻCZYZN PODEJRZANYCH O UDZIAŁ W KRADZIEŻY Z KATEDRY W GRENOBLE I BEZCZESZCZENIE INNYCH KOŚCIOŁÓW W KRAJU

 

Redakcja (28/04/2022 10:30, Gaudium Press) Francuska policja aresztowała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i zbezczeszczenie kilku kościołów we Francji.

Obaj mężczyźni, w wieku 42 i 24 lat, są narodowości rumuńskiej i są podejrzani o udział w kradzieży z katedry w Grenoble oraz o zbezczeszczenie kilku innych kościołów na terytorium Francji.

Zostali oni zatrzymani w areszcie policyjnym 6 kwietnia pod zarzutem “kradzieży przez wyłudzenie w zorganizowanej grupie”, wobec innych osób nadal prowadzone jest dochodzenie.

Według źródeł policyjnych, dwaj podejrzani mieli rozbić witraż w katedrze w Grenoble, aby ukraść kielichy, cenne przedmioty i pieniądze z urn katedralnych. Straty spowodowane kradzieżą szacuje się na kilka tysięcy euro.

Podejrzani zostali aresztowani w wyniku dochodzenia policyjnego, w którym wykorzystano liczne podsłuchy i dowody DNA. Według policji, gang ten jest już znany z działalności w innych regionach Europy.

Od początku roku we Francji zbezczeszczono wiele innych kościołów. Minister Spraw Wewnętrznych Gérald Darmanin był obecny w dwóch kościołach, aby zapewnić ludność o zwiększonym bezpieczeństwie w miejscach kultu.

Opracowała

Anna Kowalczuk

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj