Franciszek mianuje nowego ordynariusza wojskowego dla Polski

0
104
vatican

Papież mianował również nowego szefa Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz dwóch nowych biskupów Syro-Malabarskiego Kościoła Archieparchalnego w Indiach.Redakcja (16/01/2022 7:53 AM, Gaudium Press) Wczoraj Papież Franciszek mianował nowego szefa Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów: O. Pierre’a Paula, Oblata Maryi Dziewicy (OMV).

O. Paul, wcześniej pełnił w latach 2007-2015 funkcję chórmistrza Cappella Giulia, chóru Bazyliki Watykańskiej i był już urzędnikiem w dykasterii.Nowe nominacjePonadto papież Franciszek mianował nowego ordynariusza wojskowego dla Polski: Biskupa Wiesława Lechowicza.

Ks. Wiesław Lechowicz jest delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa migrantów. Jest przewodniczącym komisji ds. Polonii i Polaków za granicą. Lechowicz jest także członkiem komisji ds. duchowieństwa, migrantów, turystyki i pielgrzymek.

Następnie Franciszek mianował dwóch nowych biskupów w Arcybiskupim Kościele Większym Syro-Malabarskim w Indiach. Po przyjęciu rezygnacji abpa George’a Njaralakatta z funkcji arcybiskupa metropolity Tellicherry (Indie), mianował abpa Josepha Pamplany’ego i mianował Most. Petera Kochupuruckala nowym biskupem Palghat (Indie), po rezygnacji biskupa Jacoba Manathodatha, który w lutym skończy 75 lat.

Z pomocą ACI Stampa

Opracowała Marzena NowakZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj