Figura Matki Bożej Fatimskiej Zdewastowana w Bazylice Niepokalanego Poczęcia, w Waszyngtonie

0
79

 

Kolejna statua Matki Bożej Fatimskiej została zaatakowana ciosami młotka w Stanach Zjednoczonych. Tym razem miejscem zbrodni była słynna Bazylika Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie.

Newsroom (20/01/2022 11:50  Gaudium Press) Ręce figury  Matki Bożej Fatimskiej z Bazyliki Niepokalanego Poczęcia w Washington DC zostały zdewastowane  przez napastnika.

Według doniesień CNA, policja zidentyfikowała podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Nie potwierdzono jednak jago aresztowania.

Policja opublikowała nagranie z kamery bezpieczeństwa. Widać na nim mężczyznę, który podchodzi do rzeźby znajdującego się na zewnątrz bazyliki, wyciąga z plecaka młotek i niszczy dłonie figury. Sprawca uderzył też kilkakrotnie młotkiem w twarz rzeźby.

Kardynał M. Dolan z Nowego Jorku i przewodniczący Komisji ds. Wolności Religijnej Konferencji Biskupów Katolickich USA wezwał wiernych do udziału w różańcu w intencji zadośćuczynienia za profanację. Modlitwa odbyła się w niedzielę 16 stycznia o godz. 13:30 czasu lokalnego. W tym dniu przypadają też doroczne obchody Dnia Wolności Religijnej w USA.

“Zachęcam wszystkich katolików do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, ponieważ modlimy się, aby wszystkie wspólnoty religijne mogły bez obaw oddawać cześć Bogu i nadal błogosławić ten wspaniały kraj” – czytamy w oświadczeniu kardynała Dolana.

Odpowiedzialni za bazylikę nie ustalili jeszcze procedur renowacji. (FM)

Z informacjami od CNA.

Opracowała Anna Kowalczuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj