Breaking News: Siostry Karmelitanki na Ukrainie decydują się pozostać w swoich klasztorach

0
82

Karmelici w Charkowie i Kijowie postanowili pozostać w swoich klasztorach, nawet w obliczu wojny.


Redakcja (24/02/2022 10:26 AM, Gaudium Press) – W ostatnim tweecie, opublikowanym przez Curia Generalizia dei Carmelitani Scalzi, oficjalną stronę Karmelitów Bosych na Twitterze w Rzymie, karmelici w Charkowie i Kijowie postanowili pozostać w swoich klasztorach, nawet w obliczu wojny. Karmelici nadal zachęcają wszystkich do modlitwy za siostry w Kijowie i Charkowie, za braci w Kijowie i Berdyczowie oraz za wszystkich mieszkańców Ukrainy.


Europejskie potępienie


Dziś rano, 24 lutego, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła, że Unia Europejska nałoży na Rosję “masowy i ukierunkowany” pakiet sankcji, których celem będzie zablokowanie dostępu do “kluczowych technologii” i uniemożliwienie Putinowi finansowania inwazji na Ukrainę.
“Skupimy się na strategicznych sektorach rosyjskiej gospodarki, blokując im dostęp do kluczowych technologii i rynków. Osłabimy bazę ekonomiczną Rosji i jej zdolność do modernizacji. Ponadto zamrozimy rosyjskie aktywa w UE i uniemożliwimy rosyjskim bankom dostęp do europejskiego rynku finansowego” – oświadczyła.
“Jesteśmy ściśle związani z naszymi partnerami i sojusznikami. Sankcje te mają na celu wywarcie poważnego wpływu na interesy Kremla i jego zdolność do finansowania wojny” – podsumowała von der Leyen.

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj