Arcybiskup Batzing odpowiada na obawy biskupów skandynawskich dotyczące niemieckiej ścieżki synodalnej

0
128
mons.-batzing-responde-as-preocupacoes-dos-bispos-escandinavos-com-o-caminho-sinodal-alemao

Biskup Batzing, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, unika jednak tematu wierności Objawieniu i Tradycji Kościoła. 

 

Redakcja (08/04/2022 09:15, Gaudium Press) Jak donosi Gaudium Press 11 marca, biskupi Szwecji, Finlandii, Norwegii, Islandii i Danii wysłali list otwarty do biskupa Limburga, a w jego osobie do pozostałych biskupów niemieckich, wyrażając swoje zaniepokojenie treścią niemieckiej ścieżki synodalnej.

Biskup George Batzing odpowiedział na ten komunikat w liście z 28 marca, jak donosi Aciprensa.

Biskup Batzing zapewnia w liście, że “w rozważaniach i decyzjach ścieżki synodalnej dokonuje się bardzo starannego rozróżnienia zmian i reform, które mogą być przeprowadzone w ramach odpowiedzialności diecezjalnej członków Konferencji Episkopatu Niemiec; oraz że pytania, obawy i reformy mogą być podnoszone w kontekście Kościoła powszechnego, w szczególności w odniesieniu do ścieżki synodalnej Kościoła powszechnego.”

Biskup Batzing omija główny punkt poruszony przez biskupów skandynawskich

Biskup Limburga nie odnosi się jednak bezpośrednio do centralnego punktu poruszonego przez biskupów skandynawskich.

“Od początku prawdziwe reformy Kościoła zawsze polegały na obronie, wyjaśnianiu i wprowadzaniu w życie katolickiej nauki opartej na Bożym Objawieniu i autentycznej Tradycji, a nie na kapitulacji wobec Zeitgeist (ducha czasu). Widzimy codziennie jak zmienny jest Zeitgeist, ” – stwierdzili biskupi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj