Amerykańska szkoła podstawowa promuje program “Szatan po szkole”

0
108

Szkoła podstawowa w USA ogłosiła program “Szatan po szkole” organizowany przez Świątynię Szatana dla uczniów klas od pierwszej do piątej, co wywołało oburzenie rodziców.Redakcja (01/13/2022 1:44 AM, Gaudium Press) Uczniowie w Jane Addams Elementary School w Illinois, USA, zostali zaproszeni do udziału w programie After School Satan Club w pięciu różnych spotkaniach w ciągu semestru, zgodnie z ulotką umieszczoną online.

Spotkania After School Satan Club będą obejmować projekty naukowe, łamigłówki, gry, projekty rzemieślnicze i posiłki. Ulotka mówi również, że dzieci będą uczyć się życzliwości, empatii, osobistej suwerenności i rozwiązywania problemów.Oświadczenie Rady SzkołyW obliczu sprzeciwu rodziców, rzecznik prasowy Moline-Coal Valley School District Board wydał oświadczenie, zauważając, że dystrykt ma “politykę administracyjną i procedury, które pozwalają społeczności na korzystanie z obiektów finansowanych ze środków publicznych poza godzinami lekcyjnymi”.

Takie działania obejmują możliwości dla grup religijnych, niezależnie od wyznania, do “wynajęcia naszych obiektów za opłatą”, rzecznik przekazał, zauważając, że grupy chrześcijańskie otrzymują takie same perspektywy jak Świątynia Szatana.

Podejście Świątyni Szatana obejmuje filmy wideo z odwróconym dźwiękiem i obrazami dzieci przeplatanymi pająkami, kozami z długimi rogami i innymi symbolami satanistycznymi. Grupa wzywa studentów do “nauki i zabawy” z satanizmem.

“Coraz bardziej zauważamy, że ludzkość zmierza w kierunku tego, co nie do pomyślenia, absurdu, gdzie dobro i zło są ze sobą zrównane” – mówi jeden z rodziców. “W rzeczywistości, kiedy ludzie odwracają się od Boga, tracą zdrowy rozsądek i dochodzą do tego, co haniebne i straszne: wpychają dusze w szpony szatana, który obiecuje to, co właśnie odbierze: wieczne szczęście” – podsumował inny.

Opracowała Marzena Nowak