Abp. Gänswein: Istnieje Nurt, Który Próbuje Zniszczyć Dzieło Ratzingera

0
110

Sekretarz papieża emeryta Benedykta XVI udzielił wywiadu dla Corriere Della Sera na temat “nikczemnego ataku” na Benedykta XVI. 

Newsroom (18/02/2022 11:20 AM, Gaudium Press) Abp. Georg Gänswein, osobisty sekretarz Benedykta XVI, oświadczył w wywiadzie dla Corriere Della Sera, że istnieje nurt, który nie tylko chce zniszczyć życie i dzieło Benedykta XVI, ale także stara się wymazać go z oficjalnej pamięci Kościoła.

Istnieje nurt, “który naprawdę chce zniszczyć osobę i dzieło” Benedykta XVI. Ten nurt nigdy nie kochał go jako osoby, jego teologii”.

Wypowiedzi arcybiskupa pojawiły się po liście Benedykta XVI o “ujawnieniu” raportu o nadużyciach seksualnych w archidiecezji monachijskiej przez kancelarię prawną Westpfahl-Spilker-Wastl i opublikowaniu dokumentu czterech prawników obalającego ten raport.

Papież Benedykt XVI wyjaśnił, że jako ordynariusz Monachium nigdy nie powierzył urzędu duszpasterskiego księdzu dopuszczającemu się nadużyć. Prawnicy, którzy zapoznali się z odpowiednimi protokołami, potwierdzają to twierdzenie.

Abp. Gänswein mówi o “nikczemnym ataku” na Benedykta XVI. W odpowiedzi na raport, emerytowany papież oświadczył, że nie uczestniczył w spotkaniu omawiającym los księdza, który dopuścił się nadużyć. Benedykt sam sprostował pomyłkę, która wynikała z błędu redakcyjnego jednego z jego asystentów. Jednak poprawka dotyczyła głównego punktu: ksiądz nie został przydzielony do pracy duszpasterskiej, a jedynie przyjęty na leczenie do Monachium.

Ci, którzy znają Benedykta XVI “wiedzą, że oskarżenie o kłamstwo jest absurdalne” – podkreślił abp Gänswein. Gänswein, zaznaczając, że “moralna i intelektualna uczciwość Benedykta XVI jest bardzo wysoka”, co jest zgodne z faktem, że “nigdy nie znalazłem u niego żadnego cienia czy próby ukrycia lub zminimalizowania czegokolwiek”.

Ci, którzy żyli z emerytowanym papieżem, wiedzą bardzo dobrze, “co Joseph Ratzinger-Benedykt XVI powiedział i zrobił w odniesieniu do całej kwestii pedofilii“.

“On jako pierwszy wystąpił jako kardynał, a potem kontynuował linię przejrzystości jako papież” – kontynuował abp Gänswein. “Już w czasie pontyfikatu Jana Pawła II zmienił dotychczasową mentalność i wyznaczył linię, którą podąża papież Franciszek”.

Za informacjami National Catholic Register.

Opracowała Anna Kowalczuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj